Yhteystiedot

Jorma Arkkila
Lähetystyöntekijä, orpolapsi- ja samburutyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
jorma.arkkila@sley.fi
Satu Arkkila
Lähetystyöntekijä, maasaityttö- ja samburutyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
satu.arkkila@sley.fi
Ville Auvinen
Lähetysjohtaja, Sanansaattajan päätoimittaja
Työala:
Hallinto
Sähköposti:
ville.auvinen@sley.fi
Lukas Brenner
Kymenlaakson piirivastaava
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Kotka
Toimipiste: Kotkan Luther-sali
Sähköposti:
lukas.brenner@sley.fi
Jiska Gröhn
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö, Julistustyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
jiska.grohn@sley.fi
Leea Gröhn
Kirjanpitäjä
Työala:
Hallinto
Sähköposti:
leea.grohn@sley.fi
Petra Gröhn
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö, Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
petra.grohn@sley.fi
Anne Haapanen
Henkilöstöpäällikkö
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Sähköposti:
anne.haapanen@sley.fi
Teemu Haataja
Sley-Media Oy:n toimitusjohtaja, Etelä-Hämeen piirin yhteyshenkilö
Työala:
Sley-Media Oy, Paikallis- ja piiritoiminta
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
teemu.haataja@sley.fi
Johannes Häkämies
Lahden Lutherin kirkon pastori
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Lahti
Sähköposti:
johannes.hakamies@sley.fi
Mirjam Harju
Lähetystyöntekijä, Diakoni
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
mirjam.harju@sley.fi
Martti Haverinen
Helsingin Luther-kirkon vastaava pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Helsingin Luther-kirkko
Sähköposti:
martti.haverinen@sley.fi
Soili Haverinen
Helsingin Luther-kirkon teologi
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Helsingin Luther-kirkko
Sähköposti:
soili.haverinen@sley.fi
Juha Heinonen
Nuorisotyön johtaja
Työala:
Nuorisotyö
Paikkakunta: Tampere
Sähköposti:
juha.heinonen@sley.fi
Johan Helkkula
Satakunnan piiripastori, Piirivastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Pori
Sähköposti:
johan.helkkula@sley.fi
Sirkka-Liisa ja Pekka Huhtinen
Lähetystyöntekijä
Maa: Myanmar
Paikkakunta: Myanmar
Pasi Hujanen
Lähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
pasi.hujanen@sley.fi
Pekka Jauhiainen Venäjällä
Venäjän lähetystyöntekijä ja aluekoordinaattori, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
pekka.jauhiainen@sley.fi
Ari Juupaluoma
Etelä-Pohjanmaan piirivastaava, Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Peräseinäjoki
Toimipiste: Vaasan Luther-talo
Sähköposti:
ari.juupaluoma@sley.fi
Erkki Koskenniemi
Raamattukoulutussihteeri, Pastori
Työala:
Julistustyö
Paikkakunta: Sastamala
Sähköposti:
erkki.koskenniemi@sley.fi
Marja Koskenniemi
Karkun evankelisen opiston rehtori
Paikkakunta: Sastamala
Toimipiste: Karkun evankelinen opisto
Sähköposti:
marja.koskenniemi@keokarkku.fi
Aleksi Kuokkanen
Teologi, Evankelisten Opiskelijoiden pääsihteerin sijainen

Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
aleksi.kuokkanen@sley.fi
Jarkko Läspä
Hämeenlinnan Luther-talon yhteyshenkilö
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Maa: Suomi
Paikkakunta: Hämeenlinna
Toimipiste: Hämeenlinnan Luther-talo
Sähköposti:
jarkko.laspa@sley.fi
Tiina Latva-Rasku Suomi/Japani
Lähetystyöntekijä, Internet-lähetys
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Paikkakunta: Tampere
Sähköposti:
tiina.latva-rasku@sley.fi
Minna Lehrbäck
Nuorisotoimiston sihteeri
Työala:
Nuorisotyö
Toimipiste: Tampereen toimisto
Sähköposti:
nuoriso@sley.fi
Ari Lukkarinen
Sleyn Afrikan työn koordinaattori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
ari.lukkarinen@sley.fi
Tuomas Lukkaroinen
Pohjois-Suomen piirivastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Maa: Suomi
Paikkakunta: Oulu
Sähköposti:
tuomas.lukkaroinen@sley.fi
Esa Luomaranta
Hyvän Paimenen kappelin pastori
Työala:
Julistustyö
Paikkakunta: Kuortane
Toimipiste: Seinäjoen Hyvän Paimenen kappeli
Sähköposti:
esa.luomaranta@sley.fi
Samuli Luomaranta
Nuorisotyönohjaaja
Työala:
Julistustyö, Nuorisotyö
Paikkakunta: Nokia
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
samuli.luomaranta@sley.fi
Markus Malmivaara
Pastori
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Sastamala
Sähköposti:
markus.malmivaara@sley.fi
Anna-Liisa Markkula
Lähetysosaston osastokoordinaattori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Maa: Suomi
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
anna-liisa.markkula@sley.fi
Paavo Markkula
Talouspäällikkö
Työala:
Talous
Maa: Suomi
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
paavo.markkula@sley.fi
Ville Melanen
Lähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Jukka Niemelä
Pastori Piirivastaava
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
jukka.niemela@sley.fi
Timo Nisula
Turun Lutherin kirkon pastori
Työala:
Julistustyö, Opiskelijatyö, Nuorisotyö
Paikkakunta: Turku
Toimipiste: Turun Lutherin kirkko
Sähköposti:
timo.nisula@sley.fi
Ari Norro
Piirivastaava, Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Turku
Sähköposti:
ari.norro@sley.fi
Marja Ochieng
Lähetystyöntekijä, Orpolapsityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Olli Olenius
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Paikkakunta: Viro
Sähköposti:
olli.olenius@sley.fi
Salome Olenius
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Viro
Sähköposti:
salome.olenius@sley.fi
Richard Ondicho (Otiso)
Lähetystyöntekijä, Maahanmuuttajatyö
Työala:
Lähetystyö
Paikkakunta: Helsinki
Sähköposti:
richard.otiso@sley.fi
Virpi Otieno
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
etunimi.otieno@sley.fi
Pasi Palmu
Pastori, Keski-Pohjanmaan piirivastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Kokkola
Sähköposti:
pasi.palmu@sley.fi
Anna Poukka
Toimistosihteeri, Lehtitilaukset, Jäsenrekisteri
Työala:
Viestintä ja lehdet, Toimisto, Talous, Sley-Media Oy, Hallinto
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
anna.poukka@sley.fi
Martti Poukka
Osa-aikainen Japanin-lähetti
Työala:
Lähetystyö
Sähköposti:
martti.poukka@sley.fi
Päivi Poukka
Osa-aikainen Japanin-lähetti
Työala:
Lähetystyö
Sähköposti:
paivi.poukka@sley.fi
Martti Pyykönen
Sanansaattajan toimitussihteeri, Sleyn tiedottaja
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
martti.pyykonen@sley.fi
Sari Pyykönen
Kuoron johtaja, Helsingin evankelinen kuoro, Valtakunnallinen kuoro
Työala:
Musiikkityö
Paikkakunta: Helsinki
Puh.
Sähköposti:
sariannapyykonen@gmail.com
Jari Rankinen
Pyhän Sydämen kappelin pastori, opettaja lähetystyössä
Työala:
Lähetystyö, Julistustyö
Maa: Suomi
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Helsingin Pyhän Sydämen kappeli
Sähköposti:
jari.rankinen@sley.fi
Lasse Räty
Tampereen Luther-talon pastori, osa-aikainen
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Maa: Suomi
Paikkakunta: Tampere
Toimipiste: Tampereen Luther-talo
Sähköposti:
lasse.raty@sley.fi
Saana Raunio
Graafikko, Sanansaattaja, Vinkki, opintovapaan sijainen
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
saana.raunio@sley.fi
Matti Rintala
Piirisihteeri
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Jalasjärvi
Sähköposti:
matti.rintala@sley.fi
Liisa Rossi Virossa
Lähetystyöntekijä, pienryhmä- ja raamattuopetustyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Viro
Sähköposti:
liisa.rossi@sley.fi
Kirsi Ryösö
Piirivastaava
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö, Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Lappeenranta
Toimipiste: Lappeenrannan Armonkallio
Sähköposti:
kirsi.ryoso@sley.fi
Manu Ryösö
Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Lappeenranta
Toimipiste: Lappeenrannan Armonkallio
Sähköposti:
manu.ryoso@sley.fi
Anne Saari
Evankelisten Opiskelijoiden pääsihteeri (hoitovapaalla)

Työala:
Opiskelijatyö
Paikkakunta: Hämeenkyrö
Toimipiste: Tampereen toimisto
Sähköposti:
anne.saari@sley.fi
Tom Säilä
Toiminnanjohtaja, Pastori
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
tom.saila@sley.fi
Tiina Salonen
Ohtakarin leirikeskuksen vastaava emäntä
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Kokkola
Toimipiste: Ohtakarin leirikeskus
Sähköposti:
tiina.salonen@sley.fi
Juha Silmu
Luther-talon teologi ja toiminnan koordinaattori
Työala:
Julistustyö
Maa: Suomi
Paikkakunta: Tampere
Toimipiste: Tampereen Luther-talo
Saija Simanainen
Lapsi- varhaisnuoriso- ja perhetyön sihteeri
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
saija.simanainen@sley.fi
Anna Sokka
Sanansaattajan toimittaja, opintovapaan sijainen
Työala:
Sley-Media Oy
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
anna.sokka@sley.fi
Taisto Sokka
Itä-Suomen piirivastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Maa: Suomi
Paikkakunta: Joensuu
Sähköposti:
taisto.sokka@sley.fi
Anna-Kaisa Takaki
Aasian aluekoordinaattori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
anna-kaisa.takaki@sley.fi
Ken Takaki Suomi/Japani
Internetlähetystyöntekijä, Teologi
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Elina Takala
Sanansaattajan toimittaja (opintovapaalla)
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Juhana Tarvainen
Kotimaantyön johtaja
Sähköposti:
juhana.tarvainen@sley.fi
Antero Toikka
Nuotan päätoimittaja
Työala:
Viestintä ja lehdet, Nuorisotyö
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
antero.toikka@sley.fi
Helene Toivanen
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Myanmar
Sähköposti:
helene.toivanen@sley.fi
Joona Toivanen
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Myanmar
Sähköposti:
joona.toivanen@sley.fi
Maaria Toskala
Maata Näkyvissä –festareiden projektipäällikkö
Työala:
Nuorisotyö
Sähköposti:
maaria.toskala@maatanakyvissa.fi
Marko Turunen
Pastori, Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Saksa
Sähköposti:
marko.turunen@sley.fi
Siiri Turunen
Lähetystyöntekijä, sielunhoito, musiikkityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Saksa
Sähköposti:
siiri.turunen@sley.fi
Pauli Vanhanen
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Etelä-Sudan / Sudan
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Kirsi Vimpari
Lähetystyöntekijä, Pienpiirityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Viro
Paikkakunta: Viro
Sakari Ylönen
Keski-Suomen piiripastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Maa: Suomi
Paikkakunta: Jyväskylä
Sähköposti:
sakari.ylonen@sley.fi
Hiroaki Yoshimura
Lähetystyöntekijä, Seurakuntatyö, Pienpiirityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Päivi Yoshimura
Lähetystyöntekijä, Pienpiirityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi