Olet täällä

Yhteystiedot

Sinikka Ahvenainen
Lähetysosaston osastokoordinaattori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
sinikka.ahvenainen@sley.fi
Jorma Arkkila
Lähetystyöntekijä, Diakoni, maasaityttö- ja samburutyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
jorma.arkkila@sley.fi
Martti Arkkila
Pastori, Seurakuntatyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
martti.arkkila@sley.fi
Satu Arkkila
Lähetystyöntekijä, Diakoni, maasaityttö- ja samburutyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
satu.arkkila@sley.fi
Sinikka Arkkila
Seurakuntatyö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
sinikka.arkkila@sley.fi
Leea Gröhn
Kirjanpitäjä
Työala:
Hallinto
Sähköposti:
leea.grohn@sley.fi
Anne Haapanen
Henkilöstöpäällikkö
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Sähköposti:
anne.haapanen@sley.fi
Teemu Haataja
Pastori
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
teemu.haataja@sley.fi
Sanna Häggblom
Lapsi- ja perhetyöntekijä
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö
Paikkakunta: Kokkola
Sähköposti:
sanna.haggblom@sley.fi
Johannes Häkämies
Pastori, Piirivastaava
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Joensuu
Sähköposti:
johannes.hakamies@sley.fi
Tommi Hakkari
Nuotan toimituspäällikkö
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy
Sähköposti:
tommi.hakkari@nuotta.com
Lauri Halme
Maata Näkyvissä -festareiden projektipäällikkö
Työala:
Maata Näkyvissa -festari, Nuorisotyö
Paikkakunta: Turku
Toimipiste: Turun Lutherin kirkko
Sähköposti:
lauri.halme@maatanakyvissa.fi
Mirjam Harju
Lähetystyöntekijä, kielikoulussa
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Petri Harju
Pastori, Piirivastaava, Nuorten aikuisten työn pääsihteeri
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta, Nuorten aikuisten työ
Paikkakunta: Viitasaari
Toimipiste: Jyväskylän Lutherin kirkko
Sähköposti:
petri.harju@sley.fi
Martti Haverinen
Helsingin Luther-kirkon vastaava teologi
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Helsingin Luther-kirkko
Sähköposti:
martti.haverinen@sley.fi
Soili Haverinen
Helsingin Luther-kirkon teologi
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Helsingin Luther-kirkko
Sähköposti:
soili.haverinen@sley.fi
Juha Heinonen
Nuorisotyön johtaja
Työala:
Sley-Media Oy, Nuorisotyö
Paikkakunta: Tampere
Sähköposti:
juha.heinonen@sley.fi
Johan Helkkula
Satakunnan piiripastori, Piirivastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Pori
Sähköposti:
johan.helkkula@sley.fi
Tero Honkamäki
Kiinteistöpäällikkö
Työala:
Hallinto
Paikkakunta: Sastamala
Toimipiste: Karkun evankelinen opisto
Sähköposti:
tero.honkamaki@sley.fi
Pekka Huhtinen
Lähetysjohtaja, Pastori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Sähköposti:
pekka.huhtinen@sley.fi
Sirkka-Liisa Huhtinen
Lähettikoulutus- ja aluekoordinaattori (Aasia)
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Sähköposti:
sirkka-liisa.huhtinen@sley.fi
Pasi Hujanen
Lähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
pasi.hujanen@sley.fi
Pekka Jauhiainen
Venäjän lähetystyöntekijä ja aluekoordinaattori, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
pekka.jauhiainen@sley.fi
Ari Juupaluoma
Piirivastaava, Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Sähköposti:
ari.juupaluoma@sley.fi
Hannu Kippo
Sley-Media Oy:n toimitusjohtaja, Sanansaattajan päätoimittaja
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy, Julistustyö
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
hannu.kippo@sley.fi
Tapio Kiviranta
Pastori, Piirivastaava
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
tapio.kiviranta@sley.fi
Samuel Korhonen
Pastori, Piirivastaava
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Sähköposti:
samuel.korhonen@sley.fi
Erkki Koskenniemi
Raamattukoulutussihteeri, Pastori
Työala:
Julistustyö
Paikkakunta: Sastamala
Sähköposti:
erkki.koskenniemi@sley.fi
Marja Koskenniemi
Karkun evankelisen opiston rehtori
Paikkakunta: Sastamala
Toimipiste: Karkun evankelinen opisto
Sähköposti:
marja.koskenniemi@keokarkku.fi
Olli Koskenniemi
Pastori, Aluejohtaja, Evankeliumijuhlan ohjelmavastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Turku
Sähköposti:
olli.koskenniemi@sley.fi
Aleksi Kuokkanen
Teologi, Evankelisten Opiskelijoiden pääsihteerin sijainen

Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
aleksi.kuokkanen@sley.fi
Heikki Kymäläinen
Hallintojohtaja
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Sähköposti:
heikki.kymalainen@sley.fi
Raimo Lähteenmaa
Tavoittavan työn vastaava, Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta, Nuorisotyö
Paikkakunta: Ilmajoki
Sähköposti:
raimo.lahteenmaa@sley.fi
Tiina Latva-Rasku
Lähetystyöntekijä, Internet-lähetys
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Paikkakunta: Tampere
Sähköposti:
tiina.latva-rasku@sley.fi
Sirpa Laurila
Vinkin toimitussihteeri
Työala:
Sley-Media Oy
Sähköposti:
sirpa.laurila@sley.fi
Minna Lehrbäck
Nuorisotoimiston sihteeri
Työala:
Nuorisotyö
Toimipiste: Tampereen toimisto
Sähköposti:
nuoriso@sley.fi
Ari Lukkarinen
Pastori, Lahden Lutherin kirkon pastori, valtakunnallisen nuorten aikuisten työn koordinaattori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Lahti
Toimipiste: Lahden Lutherin kirkko
Sähköposti:
ari.lukkarinen@sley.fi
Esa Luomaranta
Pastori, Aluejohtaja
Työala:
Julistustyö
Paikkakunta: Kuortane
Sähköposti:
esa.luomaranta@sley.fi
Samuli Luomaranta
Nuorisotyönohjaaja
Työala:
Julistustyö, Nuorisotyö
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
samuli.luomaranta@sley.fi
Markus Mäkelä
Sanansaattajan taittaja
Työala:
Viestintä ja lehdet
Paikkakunta: Helsinki
Sähköposti:
markus.makela@sley.fi
Markus Malmivaara
Pastori
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Sastamala
Sähköposti:
markus.malmivaara@sley.fi
Anna-Liisa Markkula
Orpolapsityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Paavo Markkula
Orpolapsityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Susanna Melanen
Lähetystyöntekijä, Musiikkikasvattaja
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
susanna.melanen@sley.fi
Ville Melanen
Lähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Ville Melanen
Internetlähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
ville.melanen@sley.fi
Aila Naskali
Johdon sihteeri
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Paikkakunta: Helsinki
Sähköposti:
aila.naskali@sley.fi
Jukka Niemelä
Eteläisen alueen aluejohtaja
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
jukka.niemela@sley.fi
Timo Nisula
Turun Lutherin kirkon pastori
Työala:
Julistustyö, Opiskelijatyö, Nuorisotyö
Paikkakunta: Turku
Toimipiste: Turun Lutherin kirkko
Sähköposti:
timo.nisula@sley.fi
Ari Norro
Piirivastaava, Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Mäntsälä
Sähköposti:
ari.norro@sley.fi
Marja Ochieng
Lähetystyöntekijä, Orpolapsityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Olli Olenius
Julistustyöntekijä
Työala:
Julistustyö
Paikkakunta: Joensuu
Sähköposti:
olli.olenius@sley.fi
Virpi Otieno
Lähetystyöntekijä, Diakoni
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
etunimi.otieno@sley.fi
Richard Otiso
Lähetystyöntekijä, Maahanmuuttajatyö
Työala:
Lähetystyö
Paikkakunta: Helsinki
Sähköposti:
richard.otiso@sley.fi
Pasi Palmu
Pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Kokkola
Sähköposti:
pasi.palmu@sley.fi
Lauri Parvio
Pastori, Hämeenlinnan Luther-talon vastaava, Pohjois-Hämeen piirivastaava
Työala:
Toimisto, Talous, Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta, Hallinto
Paikkakunta: Tampere
Toimipiste: Tampereen toimisto
Sähköposti:
lauri.parvio@sley.fi
Hanna Penttinen
Lähetystyöntekijä, Musiikkilähetti
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
hanna.penttinen@sley.fi
Anna Poukka
Toimistosihteeri, Lehtitilaukset, Jäsenrekisteri
Työala:
Viestintä ja lehdet, Toimisto, Talous, Sley-Media Oy, Hallinto
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
anna.poukka@sley.fi
Martti Poukka
Lähettikuraattori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
martti.poukka@sley.fi
Silja-Kaisa Pöyliö
Viestintäpäällikkö
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Puh.
Sähköposti:
silja-kaisa.poylio@sley.fi
Kullervo Puumala
Musiikkisihteeri
Työala:
Musiikkityö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
kullervo.puumala@sley.fi
Liisa Räsänen
Lähetystyön materiaalisihteeri
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa)
Paikkakunta: Helsinki
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
liisa.rasanen@sley.fi
Lasse Räty
Tampereen Luther-talon pastori
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Tampere
Toimipiste: Tampereen Luther-talo
Sähköposti:
lasse.raty@sley.fi
Matti Rintala
Piirisihteeri
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Jalasjärvi
Sähköposti:
matti.rintala@sley.fi
Arja Romppanen
Kotimaantyönosaston sihteeri
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
arja.romppanen@sley.fi
Kirsi Ryösö
Aluejohtaja
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö, Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Lappeenranta
Sähköposti:
kirsi.ryoso@sley.fi
Manu Ryösö
Pastori, Piirivastaava
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Sähköposti:
manu.ryoso@sley.fi
Antti Saarenketo
Lähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Etelä-Sudan / Sudan
Sähköposti:
antti.saarenketo@sley.fi
Liisa Saarenketo
Lähetystyöntekijä, Seurakuntatyö, Koulutus, Pyhäkoulu, Diakonia
Työala:
Lähetystyö
Maa: Etelä-Sudan / Sudan
Sähköposti:
liisa.saarenketo@sley.fi
Anne Saari
Evankelisten Opiskelijoiden pääsihteeri (hoitovapaalla)

Työala:
Opiskelijatyö
Paikkakunta: Hämeenkyrö
Toimipiste: Tampereen toimisto
Sähköposti:
anne.saari@sley.fi
Tom Säilä
Toiminnanjohtaja, Pastori
Työala:
Lähetysosasto (Suomessa), Julistustyö
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
tom.saila@sley.fi
Marika Salo
Yhteisövalmentaja, Vapaaehtoiskouluttaja
Työala:
Opiskelijatyö, Nuorisotyö
Paikkakunta: Tampere
Toimipiste: Tampereen toimisto
Sähköposti:
marika.salo@sley.fi
Tiina Salonen
Ohtakarin leirikeskuksen vastaava emäntä
Työala:
Paikallis- ja piiritoiminta
Paikkakunta: Kokkola
Toimipiste: Kokkolan Ohtakarin leirikeskus
Sähköposti:
tiina.salonen@sley.fi
Saija Simanainen
Lapsi- varhaisnuoriso- ja perhetyön sihteeri
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
saija.simanainen@sley.fi
Arvo Survo
Lähetystyöntekijä, Pastori
Työala:
Lähetystyö
Maa: Venäjä
Sähköposti:
arvo.survo@sley.fi
Ken Takaki
Internetlähetystyöntekijä, Teologi
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Elina Takala
Sanansaattajan toimittaja
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Juhana Tarvainen
Kotimaantyön johtaja
Työala:
Julistustyö, Paikallis- ja piiritoiminta
Sähköposti:
juhana.tarvainen@sley.fi
Helene Toivanen
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Viro
Sähköposti:
helene.toivanen@sley.fi
Joona Toivanen
Lähetystyöntekijä
Työala:
Lähetystyö
Maa: Viro
Sähköposti:
joona.toivanen@sley.fi
Maaria Toskala
Maata Näkyvissä –festareiden projektisihteeri
Työala:
Nuorisotyö
Sähköposti:
maaria.toskala@maatanakyvissa.fi
Petri Vähäsarja
Sanansaattajan toimitussihteeri
Työala:
Viestintä ja lehdet, Sley-Media Oy
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
petri.vahasarja@sley.fi
Paula Välimäki
Lapsi- ja perhetyöntekijä
Työala:
Lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyö
Paikkakunta: Seinäjoki
Sähköposti:
paula.valimaki@sley.fi
Pauli Vanhanen
Lähetystyöntekijä, Pioneerityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Kenia
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Leena Viljander
Toimistosihteeri
Työala:
Toimisto, Talous, Hallinto
Toimipiste: Sleyn keskustoimisto
Sähköposti:
leena.viljander@sley.fi
Kirsi Vimpari
Lähetystyöntekijä, Pienpiirityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Viro
Joona Vuorinen
Työala:
Nuorisotyö
Sähköposti:
joona.vuorinen@sley.fi
Hiroaki Yoshimura
Lähetystyöntekijät, Seurakuntatyö, Pienpiirityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi
Päivi Yoshimura
Lähetystyöntekijät, Seurakuntatyö, Pienpiirityö
Työala:
Lähetystyö
Maa: Japani
Sähköposti:
etunimi.sukunimi@sley.fi